.jpg)
.jpg)
Jocelyn
Van developer naar service manager
Bij 2at lopen carrières niet altijd volgens het standaard IT-pad. Soms ontdek je onderweg dat jouw kracht ergens anders ligt. We spreken met Jocelyn, Service Manager bij 2at, over haar route van developer naar change consultancy en uiteindelijk service management en waarom juist die ruimte om te ontdekken zo goed bij haar past.
Durf van wel
Voordat Jocelyn bij 2at terechtkwam, hield ze zich al bezig met de combinatie van mens en techniek. In een ver verleden werkte ze op het gebied van Learning & Development in onder andere een IT organisatie en maakte ze later ook de overstap naar orthopedische technologie. Ze merkte al snel dat ze het interessant vond om te begrijpen hoe mensen werken, leren en veranderen, terwijl techniek haar tegelijkertijd altijd bleef trekken. “Ik vond techniek altijd al interessant, maar ook hoe mensen in elkaar zitten. Toen ben ik gaan kijken hoe ik die twee dingen kon combineren en kwam ik uit op Orthopodisch Technoloog.” Na zes mooie jaren waarin ze de tak orthopedische technologie in een organisatie had opgebouwd werd het tijd voor wat anders. "In mijn loopbaan ben ik vaak betrokken geweest bij de ontwikkeling en implementatie van IT oplossingen. Ik keek altijd met een kritische blik hoe IT applicaties mij en anderen het werk makkelijker kon maken, het bleef altijd kriebelen om in deze sector te gaan werken. Ik heb de stoute schoenen aangetrokken, mijn baan opgezegd en ben op zoek gegaan naar omscholingsmogelijkheden". Ze was op zoek naar een traineeship en kwam via Google uiteindelijk terecht bij 2at. Op de website bleef één zin direct hangen: Durf van wel. “Ik dacht meteen: dat ben ik.” Ze schreef een echte ‘Durf van wel’-brief en kwam in gesprek met Bas en Ruben. Ondertussen was ze ook al gestart met een omscholingstraject via de Hogeschool van Amsterdam, maar de gesprekken met 2at voelden direct goed. Sterker nog: ze vroegen meteen of ze dinsdag kon beginnen. “Er waren allerlei mogelijkheden. Er was van alles te doen. Dat sprak me enorm aan.”
Een andere afslag
Jocelyn begon bij 2at in een opleidingstraject als developer. Hoewel ze het ontwikkelen leuk vond, merkte ze na verloop van tijd dat ze daar niet in haar kracht stond. Haar leercurve binnen development ging minder snel, waarna de mogelijkheid ontstond om richting change consultancy te bewegen. Ze stapte in een change traject bij TenneT. Dat bleek direct een flinke uitdaging. “Dat was niet de makkelijkste ervaring. Er zat een taalbarrière in, er waren veel verschillende partijen betrokken en ik was nog nieuw in die rol.” Toch haalde ze er veel uit. Ze hield zich bezig met communicatie, documentatie en de samenwerking rondom veranderingstrajecten. “Voor de ruimte die er was, hebben we er samen wel echt iets goeds van gemaakt.” Toen het project afliep, begon ze opnieuw na te denken over wat haar energie gaf.
Meer dan alleen tickets
Tijdens die zoektocht kwam service management op haar pad. “Ik dacht Service Management lijkt me eigenlijk wel leuk. Maar ik wil niet alleen bezig zijn met tickets.”
Opvallend genoeg werd ze vrijwel direct daarna door Ruben aangesproken. “Hij zei: volgens mij moeten wij even praten. Wil jij Service Management doen?” Binnen het Service Managementteam ging ze vervolgens samen met collega’s kijken hoe de rollen verdeeld konden worden. Inmiddels merkt Jocelyn dat de rol veel breder is dan ze vooraf dacht. Ze houdt zich niet alleen bezig met incidenten en tickets, maar denkt juist actief mee over verbeteringen voor klanten en teams. “Je bent continu bezig om dingen beter te laten werken voor klanten. Vanuit tickets kijk je: waar gaat iets mis? Hoe kunnen we processen verbeteren? Soms moet je ook de vinger op de zere plek durven leggen.” Daarnaast denkt ze mee over samenwerking tussen teams en lange termijnplannen. “Er komt veel meer bij kijken dan ik vooraf dacht. Juist dat maakt het leuk.”
A-typisch groeien
Volgens Jocelyn laat haar loopbaan goed zien wat werken bij 2at a-typisch maakt. Geen vast carrièrepad, maar juist de ruimte om te ontdekken, proberen en leren. “Ik heb heel veel ruimte gekregen. Tot zwemmen aan toe.” Collega’s speelden daarin een belangrijke rol. In het begin had ze een mentor en ook daarna bleef er altijd ruimte om te sparren. Wat dit zegt over de cultuur? “Dat we denken in mogelijkheden. Er is ruimte om te leren en te experimenteren.”
Wat maakt iemand een goede AT’er?
Doordat Jocelyn verschillende rollen heeft gehad, begrijpt ze inmiddels meerdere kanten van het werk: de techniek, de klant en de processen daarachter. Dat helpt haar dagelijks in haar werk “Je begrijpt beter hoe applicaties werken, maar ook wat klanten nodig hebben en waarom processen lopen zoals ze lopen.” Volgens haar hoef je daarom ook helemaal niet de stereotype IT’er te zijn om bij 2at te passen.
“Er wordt juist gekeken naar mogelijkheden en persoonlijkheid. Je moet iets eigens meebrengen. Een interessante invalshoek.”
Voor haar zijn eigenschappen als flexibiliteit, leervermogen en ondernemerschap uiteindelijk belangrijker dan alleen technische kennis. “Je doet hier niet altijd standaard hetzelfde. Juist dat maakt het interessant.”
Wij zijn a-typisch
Voor Jocelyn laat haar eigen verhaal precies zien wat 2at bijzonder maakt.
Geen vast pad. Geen standaardprofiel. Maar de ruimte om te ontdekken waar jouw kracht ligt, ook als dat onderweg verandert.
Ook werken bij 2at?
Bekijk hier onze vacatures en ontdek hoe jij kunt bijdragen aan innovatie en impact.
.jpg)

.jpg)
.jpg)