Daryl

Van functioneel ontwerp naar Solutions Architect

''Bij 2at krijg je de ruimte om je werk zelf in te vullen. Als je ondernemend bent en vrijheid zoekt, zit je hier perfect.''

Bij 2at draait alles om het combineren van talent en passie om samen effectieve oplossingen te creëren die écht impact maken. Deze keer spreken we met Daryl Oeben, Solutions Architect bij 2at. Hij vertelt over zijn start bij het bedrijf, de diversiteit in zijn werk en waarom technologie en eindgebruikers zo’n belangrijke rol spelen in zijn carrière.

Van functioneel ontwerp naar Solutions Architect
Daryl begon 11 jaar geleden bij 2at in een ontwerpgerichte rol. “2at zocht iemand die klantwensen kon vertalen naar een functioneel ontwerp dat ontwikkelaars konden gebruiken als basis. Mijn taak was om ervoor te zorgen dat de ideeën helder afgebakend waren en praktisch toepasbaar voor de eindgebruiker,” vertelt Daryl.

Inmiddels is hij actief als Solutions Architect, een functie met een brede invulling. “Bij 2at onderzoeken we de wensen en problemen van onze klanten en kijken we waar kansen liggen. Het gaat niet alleen om het bedenken van een oplossing, maar ook om ervoor te zorgen dat deze echt waarde toevoegt voor de eindgebruiker. Onze filosofie is om technologie in te zetten voor een beter functionerend Nederland, en dat zie je terug in elk project.”

Wat doet een Solutions Architect bij 2at?
De rol van Solutions Architect bij 2at is veelzijdig. Daryl legt uit: “Je schakelt tussen functionele en technische aspecten, en het belangrijkste is dat je de klant meeneemt in het proces. Dat varieert van strategische gesprekken tot technische uitwerkingen om ervoor te zorgen dat alles klopt. Daarnaast werk je veel samen met verschillende stakeholders, zoals stuurgroepen en IT-architecten, wat het werk dynamisch en uitdagend maakt.”

Projecten om trots op te zijn
Een project dat Daryl koestert, is de migratie van alumnimanagement naar Dynamics voor de Hogeschool van Amsterdam. “Het leek op voorhand misschien niet het spannendste project, maar het resultaat was geweldig. We hebben ze geholpen naar de Microsoft-cloud te migreren, wat hen nu veel flexibiliteit en zelfstandigheid biedt. Wat het project succesvol maakte, was dat we vanaf het begin de gebruikers meenamen in het traject. Met een gedetailleerd plan en een gefaseerde uitrol hebben we het proces soepel laten verlopen. Door deskundig advies en begeleiding hebben we de HvA een solide basis gegeven om verder te blijven ontwikkelen.” Meer informatie over deze case, inclusief de resultaten en toekomstvisie, vind je hier.

Daarnaast noemt Daryl de ontwikkeling van de WSP-tool voor TenneT. “Dit project was niet alleen impactvol, maar legde ook een fundament voor onze toekomstige werkzaamheden binnen TenneT. De WSP-tool wordt inmiddels op grote schaal toegepast, en we werken hard om nog meer impact te maken door verdere digitalisering van processen binnen de organisatie.” Meer informatie ver de TenneT case vind je hier.

Waarom IT?
Voor Daryl ligt de passie voor IT in het creëren van werkende eindproducten. “Het gaat me niet zozeer om de techniek of code zelf, maar om het realiseren van oplossingen die echt iets betekenen voor de gebruiker. Dat begon ooit met websites en heeft zich ontwikkeld tot het ontwerpen van concrete oplossingen voor klanten. Wat mijn werk nu zo bijzonder maakt, is dat ik technologie koppel aan mensen en echte impact maak met onze oplossingen voor de eindgebruiker.”

2at als werkgever
Daryl waardeert vooral de vrijheid en het vertrouwen binnen 2at. Hij vertelt: “Hoewel we groeien, blijft het een platte organisatie waar iedereen elkaar kent. “Bij 2at krijg je de ruimte om je werk zelf in te vullen. Als je ondernemend bent en vrijheid zoekt, zit je hier perfect.” Natuurlijk is er begeleiding, maar je hebt veel autonomie. Als je van hele rigide structuren en vaste kaders houdt, is het misschien niet de beste match.”

De toekomst bij 2at
Vooruitkijkend ziet Daryl veel mogelijkheden om de positie van 2at als trusted advisor verder uit te bouwen. “We ontdekken steeds meer wat we aan de voorkant voor klanten kunnen betekenen. Het schetsen van lange termijnperspectieven met innovatieve oplossingen is iets waar ik enthousiast van word. De groei van 2at biedt daarin kansen voor ons én voor onze klanten.”

Ook werken bij 2at als Solutions Architect of in een andere rol?
Bekijk hier onze vacatures en ontdek hoe jij kunt bijdragen aan innovatie en impact! 

 

Van IT'er naar At'er, zij gingen je voor

2at'ers aan het woord

  • Christian over werken bij 2at

    “Nieuwe stappen gaan altijd in overleg. Je krijgt hier kansen om te groeien, maar wel op een manier die bij je past.” 
  • Claudia over werken bij 2at

    ''De vrijheid die we op kantoor krijgen, biedt veel kansen om mezelf te ontwikkelen en te ontdekken wat ik leuk vind om te doen.''
  • Fabian over werken bij 2at

    ''Bij 2at krijg je de ruimte om nieuwe dingen uit te proberen en zelfstandig te werken, terwijl je tegelijk in een team zit dat altijd voor elkaar klaarstaat. Iedereen helpt elkaar...
  • Milan over werken bij 2at

    ''Hier mag je fouten maken, zolang je maar lef toont. Dat creëert een omgeving waarin je durft te leren en te groeien.''
  • Julian over werken bij 2at

    "Het leukste aan mijn werk is dat ik elke dag betrokken ben bij het creatie- en ontwikkelproces van innovatieve producten waarmee we echt impact maken."