9-3-2010 

2AT is dit jaar weer aanwezig als spreker op DevDays 2010 op 30 en 31 maart.

Op beide dagen zal onze eigen Beat Nideröst samen met Wesley Bakker in Powersessions ingaan op het Entity Framework 4.0 en SharePoint 2010: Sandboxed Solutions.

Dag 1 - 30 maart
De eerste Powersession op dag 1 zal gaan over Entity Framework 4.0. De eerste versie van het Entity Framework is zeker een eerste goede stap in de juiste richting geweest.
Het brengt alleen ondanks zijn vele sterke punten, toch ook nog wel enkele uitdagingen met zich mee. Zo kun je bijvoorbeeld geen gebruik maken van je eigen business classes of zogenaamde POCO objecten, zonder daar structurele wijzigingen in aan te brengen. Ook het werken met complex types en stored procedures had zo zijn beperkingen. Versie 4.0 van het Entity Framework brengt daartoe een heleboel vernieuwingen met zich mee.

Tijdens deze presentatie komen niet alleen veel van deze nieuwe features van het Entity Framework versie 4.0 aan bod, maar ook een aantal van de nieuwe mogelijkheden, zoals het gebruik van T4 voor het automatisch laten genereren van de business objecten.
Als technical reviewer van het boek, “Programming Entity Framework 4.0” van Julie Lerman, heeft Wesley Bakker al sinds de vroege bèta’s van het Entity Framework ervaring opgedaan met deze nieuwe versie.

Dag 2 - 31 maart
De tweede Powersession zal plaatsvinden op dag 2 en met als onderwerp "SharePoint 2010: Sandboxed Solutions".

SharePoint is ondertussen bijna niet meer weg te denken uit elke moderne onderneming. Vele bedrijven maken gebruik van SharePoint en het aanbod van maatwerktoepassingen op SharePoint groeit met de dag.
In SharePoint 2007 was er echter altijd een server administrator nodig om maatwerktoepassingen uit te rollen. En terecht. De maatwerk software draait tenslotte mee in het SharePoint proces. Dit kon er echter wel voor zorgen dat het lang duurde voordat maatwerk uitgerold werd.
Samen met SharePoint 2010 komt de nieuwe feature genaamd: Sandboxed Solutions. Deze Sandboxed Solutions draaien in een apart proces dat ook nog eens volledige wordt gemonitord. Site Collection administrators krijgen daarmee de mogelijkheid om zelf de gewenste maatwerkoplossingen uit te rollen!

Tijdens deze presentatie krijgt u alle ins en outs te zien van deze nieuwe feature, de mogelijkheden en de onmogelijkheden. Daarnaast wordt er uitgebreid aandacht besteed aan hoe je als ontwikkelaar optimaal gebruik kunt maken van Sandboxed Solutions.